Skip to main content
A-ferin Plus Pediatrik 100 ML Şurup

A-ferin Plus Pediatrik 100 ML Şurup

A-ferin Plus Pediatrik 100 ML Şurup nedir, ne için ve nasıl kullanılır, ilacın muadili var mı, var ise muadili hangi ilaçtır, ilacın fiyatı ve ansiklopedik prospektüs bilgileri dahil ilaç hakkında bilmek istediğiniz her şey bu makalede. Şimdi A-ferin Plus Pediatrik 100 ML Şurup ilacının formülü, farmakolojik özellikleri, endikasyonları, kontrendikasyonları, uyarı ve önlemleri, yan etkileri, ilacın kullanım şekli, ilaç kullanım dozu, doz aşımı, doz aşımında yapılacak tedavi ve ilacı üreten firmayı açıklayarak makalemize başlayalım.

A-ferin Plus Pediatrik 100 ML Şurup Formülü:

Paracetamol 160 mg
Chlorpheniramine malate 1 mg
Pseudoephedrine 15mg/5ml

A-ferin Plus Pediatrik 100 ML Şurup Endikasyonları:

A-ferin Plus Pediatrik 100 ML Şurup Kontrendikasyonları:

Ciddi hipertansiyonu, ağır karaciğer yetmezliği ve koroner arter sorunları olanlarla MAO inhibitörü kullananlarda kontrendikedir.

A-ferin Plus Pediatrik 100 ML Şurup için uyarı ve önlemler

Aşırı dozda hepatik toksisiteye neden olabilir. Sinirlilik, baş dönmesi ve uykusuzluk görülürse ilaç alımı durdurulmalıdır. Karaciğer, böbrek, kalp ve akciğer fonksiyon bozukluğu, anemi, hipertansiyon, dar açılı glokom, prostat hipertrofisi, üriner retansiyon ve piloroduodenal obstrüksiyon hallerinde dikkatle kullanılmalıdır.

Kronik bronşit, glokom, kalp hastalığı, hipertansiyon, tiroid ve diyabeti olanlarla sedatif ve trankilizan alan çocuklarda önerilmez. Gebelik kategorisi C’dir. Gebelerde potansiyel yarar/zarar oranı değerlendirilmelidir. Anne sütüne geçebilir. Emziren annelerde kullanılmamalıdır.

BENZER İLAÇLAR:  Aferin Forte Film Kaplı Tablet

A-ferin Plus Pediatrik 100 ML Şurup için yan etkiler

  1. Bulantı,
  2. Gastrik şikayetler,
  3. Cilt kızarıklığı,
  4. Döküntü,
  5. Uyku hali ve idrar retansiyonu

gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç etkileşimleri

Oral antikoagülanların etkisini arttırabilir. Hepatik enzimleri indükleyen hepatotoksik ilaçlarla birlikte kullanımı hepatotoksisite riskini arttırır. Alkollü içecekler, sedatif ve trankilizanlarla birlikte kullanılmamalıdır. Slklopropan ve, halotan gibi halojenli anesteziklerle ameliyata girenlerde kullanılmamalıdır.

Kullanım şekli ve dozu

6-12 yaş arası çocuklarda 2 ölçek kullanılır. Bu dozlar her 4-6 saatte bir tekrarlanır. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır.
Ağrı kesici olarak 5 günden ve ateş düşürücü olarak 3 günden fazla
kullanılmamalıdır.

Önemli Not: 6 yaşından küçük çocuklarda kullanılamaz.

Üretici Firma: Hüsnü Arsan İlaçları A.Ş. Telefon: 0 212 285 19 35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir